En
تاریخ : دوشنبه 22 شهريور 1400
کد 10938

جلسه بررسی مشکلات شهرستان پاکدشت با محوریت تامین مسکن کارگران برگزار شد

دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری ایران تاکید کرد: همان‌قدر که به محدوده شهر پاکدشت توجه می‌شود، باید به حریم شهر نیز اهمیت داد، بسیاری از تعاونی‌ها به دلیل قرار نداشتن در داخل محدوده شهر به جهت حقوقی و قانونی با مشکل مواجه شده‌اند.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان پاکدشت، فرزانه صادق مالواجرد روز شنبه در جلسه مشترک با مسوولان پاکدشت که در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد اظهار داشت: شهرستان‌های پیرامون پایتخت تا حد زیادی زیر سایه شهر تهران قرار دارند و از نظر کار و فعالیت مطلوب، ولی در حوزه  شهرسازی و برنامه ریزی منطقه‌ای اوضاع اسفناکی دارد.

وی گفت: یکی از مواردی که در دستور کار قرار وزارت راه و شهرسازی قرار دارد و برای آن اعتبار در نظر گرفته خواهد شد، طرحی است که به صورت جامع به کل شهرستان‌ و نه فقط محدوده شهر مربوط خواهد شد و تصمیم گیری لازم در خصوص ساماندهی کار و فعالیت آن صورت می‌گیرد.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: شهرستان‌های استان تهران از نظر کار و فعالیت بسیار پررونق و پویا است اما پاسخگو نبودن به این کار و فعالیت به ویژه در حوزه سکونت و ساماندهی افراد شاغل، می‌تواند مشکلات و معضلات موجود را تشدید کند.

وی در خصوص کمیسیون ماده پنج و نداشتن سند مالکیت اراضی اظهار داشت: قانون شرایطی را برای احراز مالکیت در نظر گرفته که اگر قرار است تغییری در آن ایجاد شود، باید به صورت قانونی و با ثبت اسناد و املاک صورت گیرد.
صادق مالواجرد: برخی از مالکان بدون اطلاع از نوع مالکیت، برای تغییر کاربری اراضی خود درخواستی ارائه می‌دهند که  این امر موجب تشکیل پرونده‌های بسیاری در دستگاه قضا شده و مشکلات و گرفتاری‌هایی را به وجود آورده از این رو قانونگذار ورود کرده تا مشکل را برطرف کند.

وی با اشاره به مشکل اوقافی بودن اراضی شهرستان پاکدشت گفت: در کشور هنوز شهرهایی وجود دارد که کل شهر اوقافی بوده و مشکلات زیادی را بوجود آورده، محدودیتی که می‌تواند به فرصتی برای پیشرفت و توسعه هر منطقه تبدیل شود.

دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری ایران تاکید کرد: همان‌قدر که به محدوده شهر پاکدشت توجه می‌شود، باید به حریم شهر نیز اهمیت داد، بسیاری از تعاونی‌ها به دلیل قرار نداشتن در داخل محدوده شهر به جهت حقوقی و قانونی با مشکل مواجه شده‌اند از این رو  باید با طرح جامع فارغ از موضوع مالکیت، محدوده شهر را تعیین کنیم که هم مشکلات مرتفع شود و هم توسعه درست در جامعه صورت گیرد.
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 22 شهريور 1400
  • توسط روابط عمومی فرمانداری پاکدشت
  • تعداد بازدید 4