En
تاریخ : سه شنبه 20 خرداد 1393
کد 94

فرماندار پاکدشت:پاکدشت قطب صنعتی و کشاورزی استان تهران است

فرماندار شهرستان پاکدشت با اشاره به ظرفیت‌ها و فرصت‌های این شهرستان گفت: با اینکه پاکدشت یکی از مناطق کشاورزی استان است اما با وجود سه شهرک صنعتی به ‌عنوان قطب صنعتی پایتخت نیز مطرح است.

علیرضا قاسمی‌فرزاد در نشست مشترک کمیته برنامه‌ریزی استان تهران و شهرستان پاکدشت که با حضور اعضای کمیته استانی و شهرستانی در سالن اجتماعات فرمانداری پاکدشت برگزار شد، ضمن تبریک ولادت با سعادت حضرت علی‌اکبر (ع)، با اشاره به ظرفیت‌های شهرستان پاکدشت، اظهار داشت: شهرستان پاکدشت متشکل از سه شهر فرون‌آباد، پاکدشت و شریف‌آباد است و جمعیتی بالغ بر 400 هزار نفر دارد که 80 هزار نفر از اتباع خارجی نیز در این شهرستان ساکن هستند. 

وی با اشاره به ایثارگری‌های فرزندان این خطه و نقش‌آفرینی مردم این شهرستان در دوران دفاع مقدس، افزود: شهرستان پاکدشت افتخار این را دارد که 450 شهید  والا ‌مقام، 70 آزاده سرافراز و 842 جانباز عزیز را تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران کرده است.

فرماندار شهرستان پاکدشت با اشاره به ظرفیت‌های کشاورزی این شهرستان بیان داشت: پاکدشت 23 هزار هکتار زمین کشاورزی دارد که این میزان 11 درصد زمین‌های کشاورزی استان تهران را شامل می‌شود. این شهرستان بیش از 363  هزارتن تولید محصولات کشاورزی  تولید می کند که 9.9 درصد سهم استان را از آن خود کرده است.

قاسمی‌فرزاد با اشاره به اینکه پاکدشت قطب تولید گل کشور است، عنوان کرد: شهرستان پاکدشت 970 هکتار فضای گلخانه‌ای‌ برای تولید گل و گیاه دارد که یک‌پنجم  اراضی گلخانه ای کشور است و این شهرستان در تولید 870میلیون گل شاخه‌بریده رتبه نخست کشوری را دارد.وی با اشاره به توان پاکدشت در حوزه دامپروری گفت: در حال حاضر 155 واحد دامپروری در شهرستان پاکدشت فعال است.

 فرماندار شهرستان پاکدشت ظرفیت بالای نیروگاه شهدای پاکدشت را مورد اشاره قرار داد و تأکید کرد: نیروگاه شهدای پاکدشت  35 درصد برق پایتخت و 6 درصد برق کشور را تأمین می‌کند.

وی با تأکید بر اینکه پاکدشت با وجود اینکه قطب کشاورزی استان تهران است در حوزه صنعت نیز با وجود سه شهرک صنعتی بزرگ به‌عنوان قطب صنعتی تهران نیز به حساب می‌آید، گفت: هم‌اکنون 3 هزار واحد صنعتی در حوزه استحفاظی شهرستان پاکدشت فعالیت می‌کند و بیش از 75 هزار نفر از مردم این شهرستان در حوزه صنعت و معدن اشتغال دارند.

قاسمی‌فرزاد درآمد مالیاتی شهرستان پاکدشت را نیز مورد اشاره قرار داد و عنوان کرد: درآمد مالیاتی شهرستان پاکدشت در سال 91 حدود 71 میلیارد و 900 میلیون تومان بود که این میزان در سال 92 به 140 میلیارد تومان رسید.نماینده عالی دولت در شهرستان پاکدشت بزرگترین مشکل شهرستان را کمبود آب شرب دانست و تأکید کرد: با توجه به کمبود نزولات در سالهای اخیرمشکلات زیادی را ایجاد نموده است .

قاسمی‌فرزاد احداث مخزن 500مترمکعبی هوایی، فرسودگی شبکه آبرسانی، کمبود آب کشاورزی وصنعت ، تأمین برق مسکن مهر 8 هزار واحدی و شهرک صنعتی عباس‌آباد، حمایت از صنعت، اتصال بزرگراه شهید بابایی و احداث خط مترو از تهران به پاکدشت وشریف آباد وتا شهرک‌های صنعتی، روکش آسفالت معابر شهری و روستایی و تکمیل بیمارستان 132 تختخوابی را از جمله درخواست‌ها و مطالبات عمرانی شهرستان پاکدشت خواند

 درادامه حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا لزومی امام جمعه  شهرستان و بشیری نماینده مردم پاکدشت درمجلس شورای اسلامی در خصوص مسایل ومشکلات  مطالبی را عنوان نمودن وخواستار افزایش بودجه های عمرانی وتخصیص اعتبارات مناسب جهت اتمام پروژهای مهم شهرستان شدند

  • نوشته شده
  • در سه شنبه 20 خرداد 1393
  • توسط روابط عمومی فرمانداری پاکدشت
  • تعداد بازدید 541