En
تاریخ : سه شنبه 20 خرداد 1393
کد 90

استاندار تهران از آمادگي استانداري براي حل مشكلات صنعتگران خبر داد.

هاشمی ضمن اعلام حمايت استانداري از صنعتگران پاكدشت گفت:نگاه افكار عمومي به توليد بايد ارزشي باشد

سیدحسین هاشمی استاندار تهران در مراسم افتتاح خط تولید یخچال ساید بای ساید شرکت امرسان در شهرک صنعتی عباس آباد پاکدشت اظهار داشت:مشكلات در بخش صنعت همواره وجود داشته و حل شدني است اما از مسايلي كه همواره در اين حوزه با آن رو به روهستيم آن است كه هنوز جايگاه بخش صنعت را در نزد افكار عمومي به عنوان بخشي عزت مند شناخته شده نیست.

وي ادامه داد: بايد شرايطي فراهم كرد تا مردم علاوه بر نگاه كارآفرين به صنعتگران نگاه ارزشي به  آنها داشته باشند.اما متاسفانه نتوانسته ايم توليد را به عنوان يك ارزش در اذهان عمومي جا بيندازيم و تفكيك توليد كننده با يك واسطه گر براي مردم سخت شده است .

هاشمي با انتقاد از ارتباط توليد و سيستم بانكي در كشور گفت: همانطور كه در كشورهاي غربي ديده مي شود توليد بايد در خدمت سيستم بانكي باشد اما در كشور ما اين اصل رعايت نمي شود. دولت تدبير و اميد در تلاش است اين فضا را تغيير دهد تا تعامل خوبي ميان بخش توليد با سيستم بانكي برقرار شود و اين تلاش با اقدامات آقاي جهانگيري معاون اول محترم رييس جمهور و آقاي نهاونديان در حال انجام است.

استاندار تهران با تاكيد براينكه توليد محور اصلي فعاليت ها در دولت يازدهم و برنامه 5 ساله ششم  است افزود: رييس جمهور محترم بارها اعلام كرد بايد از ركود تورم اقتصادي خارج شويم براي تحقق آن جز توجه به بخش توليد راهي نداريم.اگر نرخ ارز متلاطم نباشد هم براي توليد كننده آسودگي خاطر به دنبال دارد و هم براي مصرف كننده و تعامل توليد و تقاضا به راحتي محقق مي شود.

هاشمي با اشاره به سخنان مقام معظم رهبري در مورد اقتصاد مقاومتي و اهميت اتكاي آن بر بخش خصوصي گفت: يكي از توجهات مقام معظم رهبري اتكاي توليد بر مردم است و خود مردم در اين عرصه وارد شوند تا آنچه در اصل 44 گرفتار آن شديم در اقتصاد مقاومتي رخ ندهد.

وي افزود: در بند الف اصل 44 ابتدا آزاد سازي اقتصادي مطرح است و پس از آن موضوع واگذاري عنوان شده اما در موضوع واگذاري ها با مشكلاتي مواجه هستيم، به طوري كه واگذاري انجام شده اما برخي از عهده اداره كار برنمي آيند كه در تهران اين موضوع مشكلاتي را به وجود آورده و ناتواني در توليد، فروش و تهيه مواد اوليه در برخي از بخش هاي خصوصي ديده مي شود.

استاندار تهران به موضوع حل مشكلات شهرك صنعتي عباس آباد شهرستان پاكدشت اشاره كرد و افزود: در جلسه شوراي برنامه ريزي استان مشكلات صنعتگران و توليدكنندگان كه در اين جلسه مطرح شد رسيدگي مي شود. در استانداري يا  برنامه اي نبايد تصويب شود ويا  اگر تصويب شد در زمان معين بايد به نتيجه برسد.هاشمي همچنين براي حل مشكل ترافيك شهرك صنعتي عباس آباد با كمك خود صنعتگران و احداث 6 كيلومتر راه اختصاصی به شهرك موافقت كرد.

هاشمی از صنايع توليدي گل و گياه و یکی ازگلخانه های صنعتی  اين منطقه بازديد كرد و گفت: شهرستان پاكدشت ظرفيت مناسبي براي توليد و صادرات گل و گياه دارد و استانداري از صاحبان اين صنايع حمايت مي كند.

استاندار تهران در ادامه سفر به شهرستان پاكدشت ضمن بازدید از پروژهای مهم شهرستان ازجمله  اتصال اتوبان شهید بابایی به پاکدشت وبیمارستان یکصدوسی تختخوابی شهدای پاکدشت از نزدیک میزان پیشرفت پروژه ها را مورد بررسی قرار داد ودستورات لازم جهت تسریع در اتمارم این پروژهها راصادر نمودند


  • نوشته شده
  • در سه شنبه 20 خرداد 1393
  • توسط روابط عمومی فرمانداری پاکدشت
  • تعداد بازدید 152