En
تاریخ : پنجشنبه 6 آذر 1399
کد 8469

اخبار کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان پاکدشت

ایجاد ۵۹ طرح اشتغال در شهرستان پاکدشت.
ایجاد ۵۹ طرح اشتغال در شهرستان پاکدشت.

مجتبی عبدالهی از ایجاد ۵۹ طرح در ۸ماهه نخست امسال با ارزش ۲ میلیاردو ۱۹۰ میلیون تومان خبر داد.

به گزارش پایگاه روابط عمومی واطلاع رسانی کمیته امداد امام خمینی (ره)   تعداد ۵۹ طرح  با هدف محرومیت زدایی و کمک به اقتصاد خانواده های تحت حمایت ایجاد و  حدود ۲۰۰ نفر مشغول به کار شدند.
رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان پاکدشت با اشاره به اینکه مهم‌ترین رویکرد کمیته امداد ایجاد اشتغال و فراهم کردن زمینه درآمدزایی برای خانواده‌ها و خروج آنان از چرخه حمایتی کمیته امداد است، افزود: اجرای طرح‌های اشتغال موجب ارتقا عزت ‌نفس مددجویان شده و زمینه لازم برای حضور آنان را در اجتماع را فراهم می‌کند و هم‌چنین توانمندسازی اقتصادی و خودکفایی مددجویان بر اساس نیازسنجی، استعداد سنجی، مشاوره و راهنمایی شغلی، ارائه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و کارآفرینی، ایجاد اشتغال و پایدارسازی مشاغل انجام می‌شود. مجتبی عبدالهی با بیان اینکه خودکفایی و توانمندسازی مددجویان از تأثیرات مثبت اجرای طرح‌های اشتغال بوده و تاکنون بسیاری از مددجویان تحت حمایت استان با اجرای این طرح‌ها خودکفا شده‌اند، اظهار داشت: طرح‌های اشتغال کمیته امداد در زمینه‌های مختلف از جمله دامداری، کشاورزی و باغداری، صنایع‌دستی، صنفی، صنعتی، خدماتی،  و صنایع‌دستی بوده است.
  مجتبی عبدالهی از کاریابی ۱۱۰ مورد در ۸ ماهه نخست به همت  واحد اشتغال و خود کفایی شهرستان  و نظارت ۴۴   مورد طرح اشتغال  در دست اقدام توسط مسئول ناظر خودکفایی  در مناطق شهری و روستای سخن گفت .
 
 عبدالهی خاطر نشان شد ۴۷ طرح راهبری شغلی شهری  و ۱۲ طرح راهبری شغلی روستایی   که حدود ۵۲ طرح خدماتی و ۳ طرح دامپروری و ۲ طرح صنایع دستی و ۲ طرح کشاورزی  بالغ بر ۲میلیاردو ۱۹۰ میلیون تومان انجام پذیرفته است .
 در پایان عبدالهی از  نظارت مستمر بر طرح‌های اشتغال اجرا شده توسط مددجویان خبر داد و افزود: در کمیته امداد نظارت کامل از ابتدا تا انتهای طرح‌های اشتغال وجود دارد و این رویکرد این نهاد را به سمت استفاده بهینه از منابع و حفظ سرمایه سوق داده است.


  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 6 آذر 1399
  • توسط روابط عمومی فرمانداری پاکدشت
  • تعداد بازدید 21