En
تاریخ : يکشنبه 10 آذر 1398
کد 4222

بیست و یکمین مانور سراسری زلزله و ایمنی در پاکدشت برگزار شد

شهردار پاکدشت گفت: بیست و یکمین مانور سراسری زلزله و ایمنی با شعار" مدرسه ایمن، جامعه تاب آور" همزمان با سراسر کشور در مدارس شهرستان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر پاکدشت؛ آژیر مانور زلزله و ایمنی با حضور معاونت عمران فرمانداری، ریاست، نائب رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر پاکدشت و دیگر مسئولین شهرستان برگزار شد.

مانور ایمنی در برابر زلزله به صورت نمادین صبح چهارشنبه ۶ آذر ۹۸ در هنرستان دخترانه فدک شهرستان پاکدشت با حضور بیش از ۳۷۰ دانش آموز برگزار شد، دانش آموزان با به صدا در آمدن زنگ وقوع زلزله از نزدیک و به صورت عملی با مباحث و شیوه صحیح پناهگیری، خود امدادی و همچنین چگونگی مقابله با حوادث طبیعی آشنا شدند.  

این مانور که با مشارکت جمعیت هلال احمر، آموزش و پرورش، اورژانس، آتش نشانی، نیروی انتظامی، ادارات برق و گاز، آبفای شهری و همچنین نظارت معاونت عمرانی و مدیریت بحران فرمانداری اجرا شد، دانش آموزان توانستند علاوه بر هدایت همکلاسی های خود در زمان حادثه، راه های خروج، پناهگیری و کمک به مصدومان، مجروحان و انتقال آسیب دیدگان را عملاً تجربه کنند.

شهردار پاکدشت اظهار داشت: از جمله اهداف برگزاری این مانور ارتقاء سطح آمادگی دانش آموزان در زمان بروز حادثه وکاهش آسیب های ناشی از وقوع زلزله، ارتقاء مهارت های فردی و جمعی، واکنش صحیح و سریع در مقابل زلزله است.

گفتنی است در پایان مسئولین از محل های تریاژ،درمانگاه، چادرهای اسکان و تغذیه ومحل ثبت نام افراد بازدید و از زحمات نیرو های داوطلب، کار کنان جمعیت هلال احمر و سایرین ابراز قدردانی نمودند. 

  • نوشته شده
  • در يکشنبه 10 آذر 1398
  • توسط روابط عمومی فرمانداری پاکدشت
  • تعداد بازدید 6