En
تاریخ : شنبه 18 آبان 1398
کد 4036

دومین جشنواره انار در پاکدشت ؛

فرماندار پاکدشت از اختصاص ۲۲۹ میلیارد تومان اعتبار از محل مالیات بر ارزش افزوده به روستاهای شهرستان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان پاکدشت فرماندار پاکدشت در دومین جشنواره انار که در روستای هدف گردشگری توچال برگزار شد  گفت : دولت تدبیر و امید با وجود تمامی تنگناها و محدودیت‌های مالی که با آن دست و پنجه نرم می‌کند،طی دو سال گذشته ۲۲۹ میلیارد تومان اعتبار از محل مالیات بر ارزش افزوده به روستاهای پاکدشت اعطا کرده است.

هادی تمهیدی افزود: این اعتبارات صرف اجرای طرح های هادی روستایی، بازگشایی معابر، احداث ساختمان اداری، خرید و تجهیز ماشین آلات آتش نشانی، ساخت فضاهای فرهنگی، بوستان های روستایی و احداث سالن و زمین های ورزشی شده و چهره مناطق روستایی شهرستان را دگرگون ساخته است.

وی اظهار داشت: بر اساس آمار سرشماری عمومی نفوس و مسکن، تا پیش از سال ۱۳۹۰، رشد جمعیت روستایی در شهرستان پاکدشت ۱۹ صدم درصد بود ولی با خدمات ارئه شده از سوی دولت به مناطق روستایی، این رقم در در سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۹۵، به ۴.۹ درصد رسید و سهم سکنه روستایی شهرستان به ۲۱ درصد افزایش یافت.

وی تصریح کرد: این خدمات باعث شد تا مهاجرت روستائیان به شهر به طور چشمگیری کاهش یافته و میزان فعالیت های اقتصادی به ویژه در حوزه کشاورزی از رشد فزاینده ای برخوردار شود.

  • نوشته شده
  • در شنبه 18 آبان 1398
  • توسط روابط عمومی فرمانداری پاکدشت
  • تعداد بازدید 10