En
تاریخ : پنجشنبه 25 مهر 1398
کد 3874

نمایشگاه عکس شهرستان پاکدشت (2)

این نمایشگاه شامل ۳۰ اثر منتخب در راستای معرفی آثار تاریخی ، جاذبه های گردشگری و ظرفیتهای تولیدی شهرستان پاکدشت است
30 اثر از مجموع 45  اثر تاریخی در شهرستان پاکدشت ثبت ملی شده است

 امامزاده محمد،امامزاده حمزه،امامزاده سید جلیل،امامزاده طالب، یخچال یبر داغلان،عمارت ناصری واقع در روستای جمال آباد،آب انبار روستای حیدر آباد،پل جیتو،کاروانسرای خاتون آباد و قلعه ترپاق در نزدیکی روستای فیلستان تنها بخشی از جاذبه های گردشگری این شهرستان است.

روستای گلزار که در 30 کیلومتری پایتخت قرار دارد با دهها نمایشگاه دائمی عرضه گل های زینتی و وجود گلخانه های فراوان یکی از روستاهای هدف گردشگری در این شهرستان است و در طول سال آماده پذیرای از علاقمندان به طبیعت وگیاهان زینتی است.

روستای زیبای توچال در شمال پاکدشت یکی دیگر از روستاهای هدف گردشگری است که در دامنه کوه واقع شده است و مکانی مناسب برای علاقه مندان به ورزش کوهپیمایی و صخره نوردی است.

مسافران نوروزی و زائران امام هشتم که از جاده بین المللی امام رضا(ع) عبور می کنند می توانند با توقف در پاکدشت از جاذبه های این شهرستان بازدید کنند.

شهرستان پاکدشت که از دو بخش مرکزی و شریف آباد تشکیل شده، از شمال به رشته کوه های البرز و شهرستان دماوند، از غرب به تهران و ری، از جنوب به بخش مرکزی شهرستان ورامین و شهر قرچک و از شرق به استان سمنان محدود می شود. 
  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 25 مهر 1398
  • توسط روابط عمومی فرمانداری پاکدشت
  • تعداد بازدید 120