En
تاریخ : چهارشنبه 24 مهر 1398
کد 3872

نمایشگاه بین‌المللی گل‌وگیاه شهرستان پاکدشت برگزار می‌شود

در آذرماه امسال سومین نمایشگاه بزرگ گل‌وگیاه شهرستان پاکدشت توسط مجموعه فرمانداری و بخشداری مرکزی با حضور برترین تولیدکنندگان برپا می‌شود.
به گزارش روابط عمومی بخشداری مرکزی شهرستان پاکدشت، خانی بخشدار مرکزی به همراه جوادی دهیار و بنایی رییس شورای اسلامی روستای گلزار پایین، نوروزی مدیرعامل مهد ایرانیان، بنایی و عرب‌سرهنگی هیئت مدیره بازار گل در نخستین بازدید میدانی از مجتمع مهد ایرانیان واقع در فرون آباد از توابع بخش مرکزی، زمینه‌ها‌ی لازم برگزاری مطلوب و اثربخش سومین نمایشگاه گل‌وگیاه شهرستان پاکدشت را بررسی کردند.

نماینده عالی دولت در بخش مرکزی شهرستان پاکدشت در حاشیه این بازدید گفت: شهرستان پاکدشت با دارا بودن بیش از ۱۲۰۰ هکتار سطح زیر کشت گلخانه‌ای و تولید سالانه یک میلیارد گل شاخه بریده پایتخت گل‌وگیاه ایران اسلامی نام گرفته و در آذرماه امسال نیز سومین نمایشگاه بزرگ گل‌وگیاه توسط مجموعه فرمانداری و بخشداری مرکزی با حضور برترین تولیدکنندگان برپا می‌شود.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: تولید کنندگان در این نمایشگاه گل‌های شاخه بریده، گیاهان آپارتمانی و فضای باز، لوازم و ادوات باغبانی، انواع گلدان و آخرین دستاوردهای خود را به نمایش می‌گذارند.

 گفتنی است شهرستان پاکدشت با قدمتی ۸۰ ساله در زمینه تولید گل‌‌وگیاه، گل‌های آنتوریوم، ژربرا، رز، میخک، استرومربا، استرلیتزیا، لیسیانتوس، مریم و گلایول را روانه بازار داخلی و کشورهای حوزه خلیج فارس، آسیای میانه و کشورهای اروپایی می‌‌کند.

  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 24 مهر 1398
  • توسط بخشداری مرکزی پاکدشت
  • تعداد بازدید 124