En
تاریخ : چهارشنبه 24 مهر 1398
کد 3869

فرماندار پاکدشت مطرح کرد؛

برای دست یافتن به توسعه پایدار حمایت و پشتیبانی از روستاها لازم است.

هادی تمهیدی فرماندار شهرستان پاکدشت، در گفتگو با خبرنگاران  به اقدامات دولت در روستاها و عشایر اشاره نمود و اظهارکرد:یکی از محورهای اصولی برنامه های دولت بحث توجه و حمایت و پشتیبانی از روستاهاست.

وی افزود: اگر قرار بر این باشد که کشور ما به توسعه پایدار دست یابد باید اقدامات موثر در روستاها انجام شود،برای دست یافتن به توسعه پایدار حمایت و پشتیبانی از روستاها لازم است.

تمهیدی بیان کرد: در ۶ سال گذشته دولت طرح حمایت از روستاها را از جایگاه درآمد مالیات از ارزش افزوده با هدف حمایت از آبادانی روستاها و توسعه اقتصادی روستاها آغاز نمود.

وی تصریح کرد: این اقدامات با محوریت عمرانی و آبادانی و تامین سرانه های رفاهی، فرهنگی،آموزشی صورت پذیرفته است؛ از ابتدای آغاز کار دولت فقط از محل اعتبارات ارزش افزوده صرفا برای روستائیان شهرستان ۱۷۳ میلیارد تومان به حساب دهیاران واریز کرده و این مبلغ توسط دهیاران و شوراهای اسلامی روستاها که منخب مردم هستند در حوزه های مختلفی چون طرح هادی چون تعریض خیابان ها، آسفالت، جدولکشی، برای تامین لوستژیکی چون تهیه خودرهای آتش نشانی، ساخت و تجهیز پارک ها و بوستان هاکه حتی نمونه آن در شهرها نیست.

فرماندار شهرستان پاکدشت افزود: در حوزه عشایر نیز اقدامات بی سابقه در این ۲ سال اخیر انجام شده و مبلغی بالغ بر ۳ میلیارد و دویست و پنجاه میلیون تومان برای بهره مندی عشایر عزیزمان که دومین جمعیت عشایر استان تهران را شکل می دهد برای احداث سوله، سامانه روشنایزخورشیدی، حمام خورشیدی هزینه شده است.

  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 24 مهر 1398
  • توسط روابط عمومی فرمانداری پاکدشت
  • تعداد بازدید 112