En
تاریخ : چهارشنبه 24 مهر 1398
کد 3862

اخبار فرهنگی ؛

نخستین کارگاه تئوری و عملی ساز نی با شرکت علاقه مندان به هنر موسیقی در مجتمع فرهنگی هنری امام خمینی(ره) برگزار شد.
به همت و همراهی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و انجمن موسیقی شهرستان پاکدشت و با حضور روح الله اسدی ، ،نخستین کارگاه تئوری و عملی ساز نی با شرکت علاقه مندان به هنر موسیقی در مجتمع فرهنگی هنری امام خمینی(ره) برگزار شد.

سعید سنگسری مسئول انجمن موسیقی شهرستان پاکدشت ضمن ابراز خرسندی از برگزاری منظم کارگاه های ماهانه تئوری و عملی سازهای مختلف این رویکرد انجمن را در جهت افزایش آگاهی هنرمندان و هنرجویان و علاقه مندان موسیقی بسیار مفید و موثر دانست.
خاطر نشان می شود  در این کارگاه  توسط روح الله اسدی مدرس و نوازنده کهنه کار ساز نی،بررسی نحوه تنفس ودمیدن در سازهای بادی در بخش اول به صورت تئوری و عملی بیان شد.
همچنین در بخش بعدی کارگاه راهکارهایی سودمند جهت صدا سازی با نی بیان شد که مورد پسند و استقبال شرکت کنندگان در کارگاه قرار گرفت.
خاطر نشان می شود در بخش پایانی کارگاه روح الله اسدی با نواختن قطعاتی زیبا ،در دستگاه های مختلف مانند افشاری،دشتی و اصفهان و ...شور حال خوب و به یادماندنی در ذهن میهمانان به یادگار گذاشت.
گفتنی است انجمن موسیقی در رویکرد علمی خود به صورت مستمر و ماهانه و با بهره گیری از حضور اساتید توانمند در رشته موسیقی به برگزاری کارگاه های آموزشی تئوری و عملی سازهای مختلف می پردازد که در ماههای گذشته این مهم بسیار مورد پسند مخاطبان قرار گرفته است.
 
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 24 مهر 1398
  • توسط روابط عمومی فرمانداری پاکدشت
  • تعداد بازدید 19