En
تاریخ : پنجشنبه 19 مهر 1397
کد 2955

اقتصادی بودن پاکدشت از ویژگی های خاص شهرستان

همایش ملی هفته کودک در شهرستان پاکدشت برگزار شد.
معاون فرماندار پاکدشت گفت: رئیس بهزیستی پاکدشت می تواند با مشارکت در طرح اقتصادی بویژه در زمینه کشاورزی طرح خودکفایی خانواده های زیر پوشش این نهاد را اجرایی کند.
 
به گزارش  شاخه سبز، علی علیمحمدی معاون برنامه ریزی و مالی فرماندار شهرستان پاکدشت در مراسمی که بمناسبت روز کودک در سالن شهدای دانش آموز پاکدشت برگزار شد، ضمن خیرمقدم به میهمانان حاضر بویژه دکتر بیات نژاد مدیرکل بهزیستی استان تهران اظهار کرد: صبح امروز به همراه دکتر بیات نژاد برای بازدید به یکی از مهدهای کودک رفتیم در آنجا ایشان به تولید گل و گیاه پاکدشت اشاره کردند، خدمت مهمانان عزیز قسمتی از خصوصیات پاکدشت را عرض می کنم.
 
وی افزود: هر شهرستانی به لحاظ موقعیت های اقتصادی، زیارتی، تاریخی و.... دارای اهمیت هستند، پاکدشت به دلیل  وجود محور امام رضا(ع) ویژگی اقتصادی خوبی را به خود اختصاص داده است.
 
علیمحمدی بیان کرد: جای جای شهرستان ارزش اقتصادی دارد به واقع محور امام رضا(ع) به پاکدشت جنبه اقتصادی و درآمدی داده است؛ وجود ۳۰۰۰واحد صنعتی باعث شده پاکدشت قطب صنعتی ایران مطرح شود حتی آذربایجان نیز ۶۰۰ الی ۷۰۰ واحد صنعتی را در خود جای دهد.
 
معاون فرماندار پاکدشت تصریح کرد: تنوع و تولید یک دوم نیاز بازار گل شاخه بریده کشور باعث شده تا نام و برند پایتخت گل و گیاه ایران به پاکدشت تعلق بگیرد.
 
وی در ادامه به معادن شن و ماسه پاکدشت اشاره کرد و گفت: پاکدشت به دلیل تعدد معادن شن و ماسه، مقام اول در این حوزه استانی را به خود اختصاص داده است.
 
علیمحمدی بیان کرد: نرخ بیکاری در پاکدشت که نصف نرخ بیکاری کشور است نشان دهنده حرکت چرخه اقتصادی در این شهرستان است؛ در پرونده هایی که برای اشتغال و اخذ وام در پاکدشت تشکیل شده نیز این شهرستان رتبه نخست در استان را کسب کرده که این میزان هزینه پرداخت شده است.
 
وی افزود: آقای برزگر از بدو ورود بسیار برای پیشبرد اهداف جامعه هدف بهزیستی تلاش کرده اند و باعث متحول شدن این عرصه برای خانواده های تحت پوشش شده است، اگر زمینه فعالیت اقتصادی و مشارکت بهزیستی در برخی حوزه های اقتصادی بویژه کشاورزی ایجاد شود، بهزیستی می تواند زمینه خودکفایی خانواده های تحت پوشش خود را ایجاد کند.
  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 19 مهر 1397
  • توسط روابط عمومی فرمانداری پاکدشت
  • تعداد بازدید 22