En
تاریخ : دوشنبه 20 فروردين 1397
کد 2656

فرماندار پاکدشت ؛

خرید کالای ایرانی گامی مهم و حرکتی مؤثر برای ایجاد رونق اقتصادی به شمار می‌رود.

هادی تمهیدی فرماندار شهرستان پاکدشت با اشاره به شعار سال جاری که توسط رهبر معظم انقلاب نام‌گذاری شده است،اظهار کرد: سال 97 توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی به نام سال «حمایت از کالای ایرانی» نام‌گذاری شده که نشان از اهمیت این حوزه دارد؛ خرید کالای ایرانی گامی مهم و حرکتی مؤثر برای ایجاد رونق اقتصادی به شمار می‌رود

وی بیان کرد: تولید موتور محرکه اقتصاد کشور است و مردم با خرید کالای ایرانی می‌توانند فضا و فرصت را برای به حرکت درآمدن  چرخه اقتصادی کشور فراهم کنند؛  سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی فضای مناسب برای تولید مهیا می‌کند و چرخه تولید و اشتغال در نهایت موجب ثبات و پایداری در اقتصاد جامعه خواهد شد.

فرماندار شهرستان پاکدشت تصریح کرد: استفاده از کالاهای تولید داخل دارای مزیت‌هایی چون رونق تولید در واحدهای مختلف کوچک و بزرگ و سرعت گرفتن  چرخ صنعت در کشور می‌شود که این مهم با موجی از افزایش اشتغال و کم شدن آمار بیکاری در کشور همراه خواهد شد؛ رونق تولید و صنعت باعث چرخش منابع  در کشور می‌شود که این مهم طبیعتاً بر معیشت مردم تأثیر فراوان می‌گذارد.

وی خاطرنشان کرد: تولیدکنندگان باید با افزایش کیفیت محصولات خود و در اختیار گرفتن بازار تلاش کنند؛ محصولات تولیدی باید به سمت کیفی‌سازی بیشتر حرکت کنند و در بازارهای داخلی گوی رقابت با کالاهای خارجی را بربایند تا مردم در انتخاب به سمت کالای ایرانی بروند و انتخاب نهایی با کالای ایرانی باشد.

تمهیدی افزود: سیاست‌های کلان در حوزه حمایت از تولید داخل در کشور وجود دارد، ما هم مجری سیاست‌های دولت در این راستا در سطح شهرستان هستیم، تسهیلات لازم را برای فعالیت واحدهای تولیدی در سطح شهرستان جذب کرده و برای حمایت از تولیدکنندگان و توسعه تولید آماده هستیم.

فرماندار پاکدشت تصریح کرد: بر اساس برنامه‌های ابلاغی دولت ما هم تلاش می‌کنیم تا برای حمایت از تولیدکنندگان داخل برنامه‌ریزی‌های لازم در سطح شهرستان صورت بگیرد؛ سامانه «دادور» سامانه‌ای برای ثبت‌نام از سرمایه‌گذارانی است که می‌خواهند در حوزه‌های اقتصادی ورود پیدا کنند این سامانه برای تسهیل روند سرمایه‌گذاری راه‌اندازی شده و در کمترین زمان ممکن مجوزهای لازم صادر می‌شود، این مهم باعث ایجاد فضا و فرصت در حوزه تولید و اشتغال و رشد اقتصادی کشور می‌شود.

وی بیان کرد: از طریق ستاد تسهیل  و رفع موانع اقدامات حمایتی لازم از تولیدکنندگان صورت گرفته و حمایت‌های استانی در حوزه‌های بیمه و مالیات انجام شده، در حال پیگیری هستیم تا آرامش خاطری برای سرمایه‌گذاران و تولیدکنندگان در این حوزه ایجاد کنیم.

تمهیدی به واحدهای صنعتی مستقر در شهرستان اشاره کرد و گفت: شهرستان پاکدشت با دارا بودن 3 شهرک صنعتی مصوب فعال و 4 لکه صنعتی در مجموع بیش از 3 هزار واحد تولیدی کوچک و بزرگ را در دل خود جای داده است، این واحدهای تولیدی بخش عمده‌ای از تولیداتشان تأمین‌کننده بازار داخل و بخش دیگر صادر می‌شود.

واحدهای متعدد با برندهای معتبر  در پاکدشت مستقر هستند که در فرآیند تولید و اشتغال  کشور بسیار مؤثر هستند که این امر باعث شده شهرستان پاکدشت اکنون در سطح استان و کشور حرف‌های فراوان اقتصادی برای گفتن داشته باشد.

فرماندار پاکدشت به روند ساخت پایانه صادرات گل و گیاه در شهرستان اشاره کرد و افزود: در پایانه فروش گل و گیاه امام رضا(ع) 600 غرفه وجود دارد که 400 غرفه آن در اختیار تولیدکنندگان پاکدشت است، در سفر اخیر استاندار تهران به شهرستان به ضعیف بودن حوزه بازاریابی و معرفی نمودن گل و گیاه پاکدشت اشاره کردند.

حوزه بازاریابی حوزه مهم و تخصصی است ما در حوزه گل و گیاه تولیدات زیادی را به خود اختصاص داده‌ایم اما به دلیل ضعیف بودن حوزه بازاریابی ضرر و زیان زیادی را تاکنون متحمل شده‌ایم، با رفع مشکل این حوزه می‌توانیم توان اقتصادی خوبی را در سطح استان و کشور تجربه کنیم.

پایانه صادرات گل و گیاه که با کمک خود تولیدکنندگان در محدوده شهر فرون آباد در حال ساخت است،  تاکنون 200 واحد بدین منظور ساخته شده است که فاز نخست آن در گام‌های پایانی است و فاز دوم آن به توسعه و تکمیل این پروژه مهم اختصاص یافته است، این پروژه باعث افزایش نگاه‌های مصرف‌کننده داخلی و خارجی برای تأمین گل و گیاه مورد نظر خود به پاکدشت می‌شود.

 

تمهیدی در ادامه به ایجاد پارک علم و فناوری در شهرستان اشاره کرد و گفت:  با وجود پردیس ابوریحان دانشگاه تهران در شهرستان پاکدشت اقداماتی برای ایجاد پارک علم و فناوری در سطح شهرستان آغاز شده است.

وی ادامه داد: نیروهای متخصص باید در حوزه‌های تخصصی خود حرکت کنند، مهندسین جوان باید در قالب تعاونی‌ها و شرکت‌های خصوصی و دانش‌بنیان ساماندهی شوند و از ظرفیت‌های کشاورزی در باب اشتغال برای مهندسین جوان و علمی شدن فرآیند کشاورزی شهرستان گام بردارند تا در این حوزه مهم به سمت یک افق روشن حرکت کنیم.

وی افزود: این شهرستان در حوزه‌های گل و گیاه، کشاورزی و صنعتی فرصت‌های اشتغال زیادی را برای جوانان می‌تواند مهیا کند؛ باید در این راستا نگاه جوانان را که به استخدام در دستگاه‌های اداری معطوف شده است اصلاح کرد زیرا سیاست‌های دولت در کوچک کردن  ساختار اداری و فعال کردن بخش‌های خصوصی در کشور است که در این راستا از جوانان متخصص حمایت می‌کند.

وی بیان کرد: دولت 4 طرح خوب اشتغال را در سطح کشور به‌ویژه در حوزه روستایی و عشایر در دست اجرا دارد که شهرستان پاکدشت با توجه به بافت روستایی می‌تواند در این مسیر حرکت خوبی  داشته باشد.

فرماندار شهرستان پاکدشت افزود: با وجود مراکز علمی چون پردیس ابوریحان که وابسته به دانشگاه تهران است اقداماتی در سطح شهرستان آغاز شده و در این راستا مدیران پردیس ابوریحان به‌ویژه ریاست دانشگاه اقدامات خوبی صورت گرفته و ان شاالله در سال جاری بتوانیم با حمایت  فرمانداری ساخت  پارک علم و فناوری را در شهرستان آغاز کنیم و امیدواریم تا پایان سال جاری اقدامات خوبی انجام شود تا خبرهای خوبی را به اطلاع مردم شریف پاکدشت برسانیم.

  • نوشته شده
  • در دوشنبه 20 فروردين 1397
  • ساعت 14
  • توسط روابط عمومی فرمانداری پاکدشت
  • تعداد بازدید 42
نظرات شما
captcha refresh