En
تاریخ : شنبه 24 مهر 1400
کد 11049

گزارش تصویری / گلکاران پاکدشتی 25 هزار عدد شاخه گل برای گل آرایی به مسجد جمکران اهداء کردند

برای نخستین بار در آستانه سالروز آغاز امامت و ولایت امام زمان (عج) ،گلکاران پاکدشتی هزاران شاخه گل برای گل آرایی مسجد مقدس جمکران روانه قم کردند.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان پاکدشت عصر روز جمعه و در آستانه آغاز امامت و ولایت امام زمان (عج) ،گلخانه‌داران شهرستان پاکدشت با حضور در حسینیه حضرت ابوالفضل (ع) روستای گلزار پایین ، ۲۵ هزار عدد شاخه گل برای گل آرایی به مسجد جمکران اهداء کردند.

بر پایه این گزارش ،مردم و گلکاران پاکدشتی ۱۷ سال متوالی است که در اعیاد رجب و شعبانیه در این امر شرکت می‌کنند و امسال برای اولین بار در سالروز آغاز امامت امام زمان این کار توسط گلکاران این منطقه انجام شد که این روند در سال‌های بعد نیز تداوم خواهد داشت.

گلهای اهدایی با تنوع ۲۰ نوع شامل داوودی، میخک مینیاتور، لیلیوم، ژرورا، فرزیا، قلم پور، الستورمریا، رز، ارکیده بامبو و انواع برگهای تزئینی شامل برگ سیکاس، آنتوریا است.

گفتنی است شهرستان پاکدشت ،یک پنجم اراضی گلخانه ای کشور و ۸۱ درصد سطح زیر کشت گل و گیاه استان تهران را در خود جای داده که سالانه با تولید بیش از یک‌ میلیارد گل شاخه بریده عنوان پایتخت گل و گیاه کشور را به خود اختصاص داده است.  • نوشته شده
  • در شنبه 24 مهر 1400
  • توسط روابط عمومی فرمانداری پاکدشت
  • تعداد بازدید 2