En
تاریخ : چهارشنبه 21 مهر 1400
کد 11037

هفتمین جلسه کمیته راهبری کلینیک صنعت در شهرستان پاکدشت برگزار شد

فرماندار پاکدشت گفت : بسیاری از مشکلات موجود در بخش تولید به دلیل آگاهی نداشتن افراد از ظرفیت‌های حقوقی و قانونی و یا کم‌کاری دستگاه‌های اجرایی است که با ریشه یابی دقیق، این مشکلات به صورت تخصصی مرتفع می‌شود.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان پاکدشت صبح روز چهارشنبه ،هفتمین جلسه کمیته راهبری کلینیک صنعت در شهرستان به ریاست مهدی یوسفی جمارانی فرماندار پاکدشت و با حضور علیمحمدی معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری، مشاور اقتصادی فرماندار، رئیس اداره صمت ،ميراث فرهنگی، امور مالیاتی، نماینده دانشگاه شریف ، مدیران عامل شهرک‌های صنعتی، دیگر مسئولان به منظور ایجاد بانک اطلاعات و نرم افزار ویژه معرفی واحدها و محصولات تولیدی شهرستان و پیگیری اجرای مصوبات کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

بر پایه این گزارش فرماندار پاکدشت در این جلسه گفت : به منظور رفع مشکلات اقتصادی و صنعتی و بهره‌گیری از نقطه نظرات تخصصی و کارشناسی اصحاب صاحب نظر، با استفاده از ظرفیت صنعتی دانشگاه صنعتی شریف، تیم تخصصی دانشگاهی و اساتید باتجربه، کلینیک صنعت و اقتصاد با امضاء تفاهم‌نامه‌ای با مسوولان شهرستان پاکدشت راه اندازی شد و جلسات منظم آن روزهای چهارشنبه در محل فرمانداری برگزار می گردد.


جمارانی هدف از راه‌اندازی این کلینیک را افزایش ظرفیت‌های کلان موجود در شهرستان و تقویت و حمایت از تولید عنوان کرد و افزود: تلاش داریم تا با استفاده از ظرفیت‌های خارج از دولت و ارتباط بین صنعت و دانشگاه بر مبنای کار کارشناسی و نیازسنجی، مجموعه موانع و مسائل صنعت شهرستان را مبتنی بر نیازمندی‌ها و مشکلات روز صنعت مورد تحلیل و بررسی قرار داده و راهکارهای عملی برای آن ارائه دهیم.


فرماندار پاکدشت تأکید کرد: بسیاری از مشکلات موجود به دلیل آگاهی نداشتن افراد از ظرفیت‌های حقوقی و قانونی و یا کم‌کاری دستگاه‌های اجرایی است که با ریشه یابی دقیق، این مشکلات به صورت تخصصی مرتفع می‌شود.


وی با اشاره به اهتمام مسوولان شهرستان پاکدشت به رفع مشکل تولیدکنندگان اظهار داشت: تاکنون بیش از 90 جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در شهرستان برگزار شده که بیش از ۱۵ درصد مشکلات بیان شده به مسائل محیط زیستی واحدهای صنعتی و مابقی مربوط به تسهیلات بانکی، تامین اعتبارات و خدمات دریافتی بوده است.


یوسفی جمارانی با اشاره به برگزاری تور هفتگی صنعت در شهرستان پاکدشت، گفت: تور صنعت مسوولان پاکدشت هر هفته و به صورت مستمر در قالب جلسات ستاد تسهیل مسائل و مشکلات اصناف و واحدهای صنعتی با حضور مدیرانِ دستگاه‌ها و مدیران اجرایی در راستای توانمند کردن و توسعه ظرفیت‌های تولیدی برگزار می‌شود.


وی با بیان این‌که تور صنعت به منظور عارضه یابی و حل مسائل در راستای تحقق شعار سال صورت گرفته، افزود: با حضور در واحدهای صنعتی از نزدیک با مسائل و مشکلاتی که متناسب با درخواست واحدهای اقتصادی و صنعتگران بیان شده، را مورد بررسی قرار داده و بدین‌منظور کارگروهی را برای پیگیری مصوبات تنظیم شده ایجاد کردیم که این بازدیدها بدون خروجی به اتمام نرسد.
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 21 مهر 1400
  • توسط روابط عمومی فرمانداری پاکدشت
  • تعداد بازدید 3