En
تاریخ : سه شنبه 23 شهريور 1400
کد 10954

تسهیل‌گری بهزیستی در راستای اشتغال جامعه هدف

رئیس بهزیستی گفت: بهزیستی متولی اشتغال نیست ولی برای جامعه هدف خود در این رابطه تسهیل‌گری می‌کند.
رئیس بهزیستی پاکدشت عنوان کرد :
تسهیل‌گری بهزیستی در راستای اشتغال جامعه هدف

رئیس بهزیستی  گفت: بهزیستی متولی اشتغال نیست ولی برای جامعه هدف خود در این رابطه تسهیل‌گری می‌کند.
به گزارش روابط عمومی بهزیستی شهرستان پاکدشت ، محمود برزگر رئیس بهزیستی پاکدشت  در رابطه با اشتغال مددجویان بهزیستی، اظهار کرد: بهزیستی متولی اشتغال نیست ولی در رابطه با اشتغال جامعه هدف خود تسهیل‌گری می‌کند و سالانه بودجه‌ای برای اشتغال مددجویان تحت پوشش به این شهرستان اختصاص می‌یابد که از طریق بانک‌های عامل شهرستان و با معرفی اداره بهزیستی شهرستان به مددجویان پرداخت می‌شود.
وی افزود: مددجویانی که در راستای انجام کارهای خدماتی، صنعتی، خیاطی، کشاورزی، دامپروری، صنایع‌دستی و ... به صورت خوداشتغالی اقدام می‌کنند به بانک‌ها برای دریافت تسهیلات خود معرفی شده و تسهیلات را دریافت می‌کنند.
محمود برزگر بیان کرد در رابطه با حمایت بهزیستی، تصریح کرد: کارفرمایانی که مددجویان بهزیستی را استخدام کنند بهزیستی به مدت پنج سال از طرف کارفرما بیمه مددجویان را پرداخت می‌کند. همچنین با توجه به قانون حمایت از حقوق معلولان، کمک‌هزینه ارتقای کارآیی افراد دارای معلولیت برای کارفرمایانی که افراد دارای معلولیت را در مراکز خود جذب کنند، پرداخت می‌شود.
برزگر گفت: شاغل بودن منجر به درآمدزایی و استقلال اقتصادی می‌شود و این امر علاوه بر تقویت عزت‌نفس، افزایش اعتماد به نفس افراد را به دنبال دارد و از طرفی کسی که به استقلال مالی برسد، می‌تواند در جامعه خود حضوری با موفقیت داشته‌ باشد و به دیگران وابسته نباشد.
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 23 شهريور 1400
  • توسط روابط عمومی فرمانداری پاکدشت
  • تعداد بازدید 2