En
تاریخ : سه شنبه 23 شهريور 1400
کد 10951

برگزاری کارگاه آموزشی در مراکز اقامتی میان مدت شهرستان

در راستای آگاهی بخشی و آموزش مهارتهای ابتدایی برای داشتن شرایط بهتر، کارگاه آموزشی مهارتهای زندگی با موضوع چرا پاک نمی مانیم در مراکز اقامتی میان مدت برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی بهزیستی شهرستان پاکدشت ، محمود برزگررئیس اداره بهزیستی شهرستان پاکدشت ضمن تقدیر از تلاش های مراکز ترک اعتیاد در جهت آموزش بیماران گفت: مهمترین مسئله پس از سپری کردن دوران بهبودی در این نوع مراکز آموزش نحوه برخورد در اجتماع و تلاش در جهت حفظ شرایط، پس از ترخیص هست.  
برزگرافزود: تلاش کردیم تا با همت معاونت پیشگیری و معرفی افراد متخصص و آگاه به مراکز اقامتی گامی مثبت در جهت افزایش مهارتهای زندگی بیماران برداریم.
برزگر ضمن تاکید بر درک بیش از پیش افرادی که دچار بیماری اعتیاد شده اند گفت: وظایف سازمان بهزیستی و کارشناسان امر به ترک و بهبود این افراد ختم نمیشود و کارشناسان  با توجه به آموزش هایی که فرا گرفته اند باید شرایط را به گونه ای فراهم آورند تا این افراد بتوانند در طی دوران بهبودی علاوه بر رفع مشکلات جسمانی در راستای بهبود شرایط روانی خود نیز گام برداشته تا پس از ترخیص بتوانند با ذهنی آگاه تر و جسمی توانمندتر از پیش به آغوش خانواده و در نهایت اجتماع بازگردند.
برزگر با بیان اینکه در حال حاضر11 مرکز نگهداری در جهت بهبود افراد مبتلا به اعتیاد در حال فعالیت هستند گفت: در کنار این مراکز، 2 مرکز نگهداری از معتادین متجاهر نیز با ظرفیت نگهداری بیش از 450 بیمار مشغول ارائه خدمت به جامعه هدف میباشد که علاوه بر برگزاری کلاس های آموزشی با هدف بالا بردن اعتماد بنفس و کشف توانمندی های افراد تلاش کرده ایم تا با همکاری با سازمان فنی حرفه ای و برگزاری کلاسهای آموزشی در جهت آموزش این افراد گام برداشته و شرایط ایجاد اشتغال پس از ترخیص را فراهم آوریم.
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 23 شهريور 1400
  • توسط روابط عمومی فرمانداری پاکدشت
  • تعداد بازدید 2