En
تاریخ : دوشنبه 22 شهريور 1400
کد 10939

جامعه کارگری پاکدشت به مسکن نیاز دارند

فرماندار شهرستان پاکدشت گفت: جامعه کارگری پاکدشت با بیش از ۶۰ هزار شاغل برای آسایش و عدم تردد از شهرستان، به مسکن نیاز دارند و تأمین زمین مورد نیاز این امر می‌تواند مسکن این قشر از جامعه را تأمین کند.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان پاکدشت مهدی یوسفی جمارانی در جلسه بررسی مشکلات شهرستان پاکدشت که با محوریت تامین مسکن کارگران و با حضور سرکار خانم صادق،معاون شهرسازي و معماري وزير و دبير شوراي عالي شهرسازي و معماري ايران ، بشیری نماینده مردم شهرستان در مجلس ،علیمحمدی معاون برنامه ریزی و‌ عمرانی فرمانداری، بخشداران و شهرداران ، شوراهاو سایر مسئولین استانی و شهرستانی در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد اظهار داشت: شهرستان پاکدشت از ۳ شهرک صنعتی دولتی، یک شهرک صنعتی خصوصی و چهار لکه صنعتی برخوردار است و بیش از سه هزار و ۶۰۰ واحد صنعتی در این مناطق مشغول به فعالیتند.

وی گفت: شهرک صنعتی عباس آباد ۲ هزار و ۵۵ قرارداد با واحدهای صنعتی منعقد کرده که از این تعداد یکهزار و ۳۸۹ واحد فعال است، شهرک صنعتی خوارزمی از مجموع ۲۲۸ قرارداد، ۱۰۳ شرکت فعال دارد، شهرک صنعتی پایتخت از مجموع ۹۳۷ قرارداد، ۵۸۹ واحد فعال دارد و شهرک صنعتی شنزار، از مجموع ۳۹۲ قرارداد، از ۳۸۱ واحد صنعتی فعال برخوردار است و در مجموع ۲ هزار و ۴۶۲ واحد صنعتی فعال در این چهار شهرک مشغول فعالیت هستند.
وی مجموع اشتغال این چهار شهرک صنعتی را ۴۸ هزار و ۵۹۰ نفر اعلام کرد.

یوسفی جمارانی گفت: در لکه صنعتی جمال آباد، فرون‌آباد، خاتون‌آباد و موزائیک سازان حدود ۹ هزار و ۸۰۰ نفر مشغول به کارند.

وی افزود: در مجموع واحدهای صنعتی شهرستان پاکدشت، حدود ۶۰ هزار نفر مشغول به کار می‌‎باشند که با فعال شدن مابقی واحدهای غیرفعال، مجموع شاغلان این شهرستان به ۱۰۰ هزار نفر افزایش می‌یابد.

فرماندار پاکدشت با اشاره به این که بخش قابل توجهی از فعالان در واحدهای صنعتی پاکدشت به تهران و شهرستان‌های مجاور تردد می‌کنند گفت: حدود دو سوم از شاغلان در مراکز صنعتی پاکدشت، خارج از شهرستان سکونت دارند و مابقی در پاکدشت سکونت دارند که این امر موجب افزایش تردد در محور امام رضا(ع)، کور شدن ترافیک و افزایش تصادفات جاده‌ای ‌می‌شود.

وی افزود: تردد روزانه ۵۰ هزار خودرو به شهرک‌های صنعتی موجب افزایش روزافزون ترافیک شده و نصیب مردم از این فعالیت‌های اقتصادی، تنها ترافیک و تصادفات می‌شود.

یوسفی جمارانی با اشاره به این که بسیاری از واحدهای صنعتی متقاضی احداث مسکن کارگری برای مجموعه خود هستند اظهار داشت: در طرح اقدام ملی ۶۴۰ واحد مسکونی در قالب سه پروژه به پاکدشت اختصاص یافته که این تعداد، جوابگوی نیاز شهرستان نیست و لازم است تا با درنظر گرفتن زمین، مسکن مورد نیاز کارگران احداث شود.

وی با اشاره به این که در حوزه شهر شریف‌آباد و پاکدشت زمین برای مسکن کارگران در نظر گرفته شده تأکید کد: بسیاری از مشکلات شهرستان به ویژه ترافیک، با تأمین مسکن مورد نیاز کارگران برطرف می‌شود.
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 22 شهريور 1400
  • توسط روابط عمومی فرمانداری پاکدشت
  • تعداد بازدید 2