En
تاریخ : چهارشنبه 26 خرداد 1400
کد 10777

سامانه آموزشی غیرحضوری ویژه ارزیابی انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و شورای اسلامی شهرستان پاکدشت رونمایی شد.

فرماندار پاکدشت گفت: با توجه به شرایط ویژه شهرستان ناشی از شیوع ویروس کرونا و لزوم پرهیز از اجتماعات حضوری، سامانه آموزشی و ارزیابی عوامل اجرایی انتخابات برای اولین بار، در پاکدشت راه اندازی شد.
فرماندار پاکدشت روز سه‌شنبه در مراسم رونمایی از این سامانه که در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد اظهار داشت: با توجه به شرایط ویژه شهرستان ناشی از شیوع ویروس کرونا و لزوم پرهیز از اجتماعات حضوری، سامانه آموزشی و ارزیابی عوامل اجرایی انتخابات برای اولین بار،  در پاکدشت راه اندازی شد.

وی افزود: در این دوره از انتخابات با تلاش کمیته آموزش، برنامه‌های آموزشی و ارزیابی اعضای شعب اخذ رای، نمایندگان فرماندار، بازرسین و مجموعه برگزارکنندگان انتخابات به صورت غیر حضوری انجام می‌شود.

نماینده عالی دولت در پاکدشت با توجه به اهمیت برگزاری جلسات عمومی برای آموزش و برگزاری آزمون و ارزیابی افزود: با بهره گیری از توانمندی‌های بومی شهرستان و همکاری جوانان پرتلاش با ستاد انتخابات پاکدشت، تارنمایی به آدرس  ep۱۴۰۰.ir با هدف انتقال مفاهیم و مفاد آموزشی برای تمامی عوامل اجرایی طراحی و راه‌اندازی شد که در آن امکان برگزاری آزمون برای همه عوامل اجرایی به صورت همزمان فراهم شده است.

فرماندار پاکدشت با اشاره به اینکه این اقدام با هدف خودارزیابی عوامل اجرایی صورت گرفته، افزود: در این تارنما، برای عوامل اجرایی این امکان فراهم شده تا با استفاده از رمز عبور و نام کاربری، در روزهای باقیمانده به انتخابات، از آموزش بهره کافی برده و خود را ارزیابی کنند تا اگر مشکلی وجود دارد، نسبت به اصلاح آن اقدام کنند.

وی ادامه داد: از دو هفته گذشته در ۱۲ گروه در فضای مجازی این برنامه ها شامل کلیه متون و کلیپ های آموزشی دسته بندی شده و امکان آموزش و یادگیری برای تمامی عوامل اجرایی فراهم شده است.

یوسفی جمارانی پاکدشت افزود: هیأت‌های اجرایی و نظارت شهرستان پاکدشت ۸ جلسه به منظور رسیدگی به صلاحیت‌ها و تعیین شعب اخذ رای انتخابات برگزار کردند و به منظور تامین امنیت و حفظ نظم در برگزاری انتخابات اعضای شورای تامین شهرستان و در ذیل آن کمیته‌های تخصصی و امنیتی جلسات متعدد هفتگی برگزار شد تا شرایط برای برگزاری انتخاباتی سالم و رقابتی فراهم شود.

وی گفت: در انتخابات شورای اسلامی شهر، ۲۰۹ داوطلب ثبت نام کردند که از این تعداد، ۲۳ داوطلب از حضور در عرصه انتخابات انصراف داده و صلاحیت ۱۹ نفر در هیأت اجرایی احراز نشد.

فرماندار پاکدشت اظهارداشت: در مجموع سه شهر پاکدشت شریف آباد و فرون‌آباد ۱۵۶ داوطلب به رقابت می‌پردازند که ۱۱۲ نامزد در شهر پاکدشت ۲۷ نامزد در شهر شریف آباد و ۱۷ نامزد در شهر فرون آباد در این دوره از انتخابات شورای اسلامی شهری به رقابت می پردازند.

یوسفی جمارانی ادامه داد: در انتخابات شورای روستایی در مجموع دو بخش مرکزی و شریف‌آباد ۳۵۸ داوطلب ثبت نام کردند که تا کنون ۲۷ نفر از آن‌ها انصراف داده و صلاحیت ۱۳ نفر در هیئت‌های اجرایی بخش‌ها احراز نشد.

وی افزود: با بررسی صلاحیت افراد در هیأت نظارت شهرستان و استان، تعداد داوطلبین شورای اسلامی روستایی در حوزه بخش مرکزی و شریف آباد پاکدشت به ۳۱۹ نفر رسید که این افراد برای حضور در ۳۴ شورای روستایی با یکدیگر رقابت می‌کنند.

فرماندار پاکدشت گفت: در جریان سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره شورای اسلامی،  ۱۵۹ شعبه اخذ رای در نظر گرفته شده که ۱۱۳ شعبه ثابت شهری در پاکدشت، شریف‌آباد و فرون‌آباد و ۳۷ شعب ثابت و ۴ شعبه سیار و ۵ شعبه نیز در شهرک های نظامی پارچین و شهرک شهید نامجو آراء مردم پاکدشت را جمع‌آوری می‌کند.

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره شورای اسلامی روز ۲۸ خرداد برگزار می‌شود.
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 26 خرداد 1400
  • توسط روابط عمومی فرمانداری پاکدشت
  • تعداد بازدید 18