En
تاریخ : يکشنبه 23 خرداد 1400
کد 10766

انتخابات شورای اسلامی در پاکدشت به صورت تمام الکترونیک برگزار می‌شود

فرماندار شهرستان پاکدشت گفت: با برنامه‌ریزی صورت‌گرفته و فراهم شدن امکانات مورد نیاز، انتخابات شوراهای اسلامی در پاکدشت به عنوان تنها شهرستان استان تهران به صورت تمام الکترونیک برگزار می‌شود.

مهدی‌ یوسفی جمارانی اظهار داشت: شهرستان پاکدشت در ۲۸ خرداد، سه انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری، انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهری و روستایی را پیش رو دارد.

وی افزود: در مجموع سه شهر پاکدشت، فرون‌آباد و شریف‌آباد از کل ۲۰۹ داوطلب ثبت نام شده پس از بررسی صلاحیت‌ها در هیأت اجرایی و نظارت استان و شهرستان، 155نفر تایید صلاحیت شده و با یکدیگر رقابت خواهند کرد.

جمارانی تصریح کرد: امسال در ۳۴ روستای شهرستان و دو بخش مرکزی و شریف آباد، انتخابات شوراهای اسلامی روستایی برگزار می‌شود که از این تعداد،  ۱۵ روستا در بخش مرکزی و ۱۹ روستا در بخش شریف‌آباد است.

فرماندار پاکدشت تعداد داوطلبان شورای اسلامی روستایی را ۳۵۸ نفر عنوان کرد و افزود: ۱۷۱ داوطلب در بخش مرکزی و ۱۸۷ داوطلب در بخش شریف‌آباد در روستاهای شهرستان رقابت خواهند کرد.

وی مجموع تعداد شعب اخذ رای را 159شعبه اعلام کرد و افزود: تعداد شعب ثابت برای دریافت آرای مردم 155شعبه و همچنین ۴ شعبه سیار بدین منظور در نظر گرفته شده است.

وی تعداد عوامل اجرایی، نظارتی، انتظامی، بازرسین و خدماتی مستقر در شعب را ۴ هزار نفر برشمرد که در امر برگزاری انتخابات در شهرستان پاکدشت همکاری و مشارکت خواهند داشت.

یوسفی جمارانی تصریح کرد: با توجه به موقعیت ویژه و ظرفیت بالای شهرستان پاکدشت،  شاهد آن هستیم که شوق خدمت و رقابت بالایی در بین داوطلبان وجود دارد که این امر موجب افزایش رقابت و مشارکت مردم در این رویداد مهم سیاسی می‌شود.

وی افزود: با هماهنگی‌های صورت گرفته در استان تهران، پاکدشت تنها شهرستان برگزاری کننده تمام الکترونیک انتخابات شورای اسلامی است که پس از موافقت هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات شورای اسلامی شهری و روستایی عملیاتی می‌شود.

وی گفت: در جریان برگزاری الکترونیک انتخابات شورای اسلامی، مراحل احراز هویت، و رأی گیری به صورت الکترونیک در محل شعبه انجام می‌شود و نیاز به نوشتن نام داوطلبان در تعرفه‌های رأی از سوی مردم وجود ندارد و تنها کد اعلام شده برای هر داوطلب، در دستگاه الکترونیک ثبت می‌شود.

جمارانی افزود: با انجام تمام الکترونیک انتخابات شورای اسلامی، شمارش آراء نیز به صورت تمام الکترونیک و در کمترین زمان ممکن انجام شده و قابل اعلام است.

وی گفت: انتخابات ریاست جمهوری و میاندوره‌ای خبرگان به صورت غیرمکانیزه و با ثبت اسم داوطلبین در تعرفه انجام می‌شود.

فرماندار پاکدشت تصریح کرد: از نامزدهای انتخاباتی و هواداران آن‌ها درخواست می‌شود تا آنچه در بحث تبلیغات و قانون به آن اشاره شده را رعایت کنند و بر فعالیت‌های مجاز تبلیغاتی تمرکز کنند تا رقابتی سالم در این دوره از انتخابات را شاهد باشیم.

وی تأکید کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا در تمامی شعب اخذ رأی پروتکل‌های بهداشتی رعایت می‌شود تا سلامی عوامل اجرایی و مردم حفظ شود.

انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و ششمین دوره شورای اسلامی و میان دوره ای خبرگان رهبری روز جمعه ۲۸ خرداد امسال برگزار می‌شود.

  • نوشته شده
  • در يکشنبه 23 خرداد 1400
  • توسط روابط عمومی فرمانداری پاکدشت
  • تعداد بازدید 20