En
تاریخ : يکشنبه 23 خرداد 1400
کد 10763

۶۰ مکان برای تبلیغات نامزدهای شورای اسلامی در شهرستان پاکدشت ایجاد شد

فرماندار شهرستان پاکدشت گفت: در راستای ساماندهی تبلیغات محیطی انتخابات، ۶۰ نقطه درسطح شهرستان در نظر گرفته شده تا نامزدهای انتخاباتی، پوسترهای تبلغاتی خود را روی آن نصب کنند.
مهدی یوسفی جمارانی در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه تاسیسات شهری محل نصب تبلیغات انتخاباتی نیست، اظهار داشت: یکی از بدترین شیوه‌های تبلیغاتی که آثار آن تا مدت‌ها چهره‌ شهر را مخدوش می‌کند، نصب پوسترهای تبلیغاتی بر روی تاسیسات شهری است.

وی با اشاره به اینکه سازه‌های تبلیغاتی علاوه بر بافت مرکزی در حاشیه شهر نیز به تعداد قابل توجه نصب شده، بیان کرد: اگر طرفداران نامزدهای انتخابات شوراها و ستادهای داوطلبان ریاست جمهوری نسبت به نصب تراکت در محل‌های مقرر مقید باشند، هزینه زاید به شهرداری تحمیل نمی‌شود.

فرماندار پاکدشت با اشاره به این که ۶۰ مکان برای تبلیغات نامزدهای شورای اسلامی در نظر گرفته شده گفت: از مجموع ۶۰ مکان تبلیغاتی، ۴۹ نقطه در شهر پاکدشت، ۹ نقطه در شریف‌آباد و ۱۰ نقطه در فرون آباد تعبیه شده است.

وی با اشاره به بی توجهی برخی از نامزدهای شورای اسلامی نسبت به قانون گفت: در کنار تبلیغات مجاز نامزدها، تخلفات معدودی از برخی نامزدهایی شاهدیم که طی در دو روز گذشته بیش از ۵۰ تذکر به نامزدها و ۳۰ بنر تبلیغاتی نیز از سطح شهر توسط کمیته امحا جمع‌آوری شد.

یوسفی جمارانی اضافه کرد: بیشترین تخلفات مربوط به تبلیغات خارج از ضوابط و نصب آگهی انتخاباتی در محل غیرمجاز و همچنین تبلیغات پیش از موعد عمدتا در فضای مجازی است که این تخلفات توسط پلیس فتا رسیدگی شد و پرونده متخلفین در مراجع قضایی در حال رسیدگی است.

فرماندار پاکدشت با بیان اینکه نامزدهای انتخاباتی باید نماد قانون مداری باشند، اظهار داشت: درصورت رعایت نکردن موارد قانونی در تبلیغات، ضمن امحا و پاکسازی پوسترهای تبلیغاتی، مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: دستگاه قضا به صورت مستمر فضای شهرستان رصد کرده و از تمامی نامزدهای انتخاباتی درخواست دارد تا به جای تخریب یکدیگر، با رعایت قانون و در رقابتی سالم، فضایی امنی را برای انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا در سطح استان فراهم کنند.

۱۵۵داوطلب برای عضویت در شوراهای اسلامی شهرهای در شهرستان پاکدشت با یکدیگر رقابت می‌کنند که از این تعداد، ۱۱۱ داوطلب در شهر پاکدشت، ۲۶ نامزد در شریف‌آباد و ۱۸ نفر در فرون‌آباد حضور دارند.
شورای شهر پاکدشت ۹ عضو و شورهای اسلامی فرون آباد و شریف‌آباد هر یک ۵ عضو دارند.

در شهرستان پاکدشت ۱۵۹ شعبه اخذ رأی شامل ۴ شعبه سیار و ۱۵۵ شعبه ثابت در نظر گرفته شده است.

انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و ششمین دوره شورای اسلامی روز جمعه ۲۸ خرداد برگزار می‌شود.
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 23 خرداد 1400
  • توسط روابط عمومی فرمانداری پاکدشت
  • تعداد بازدید 15