En
تاریخ : سه شنبه 18 خرداد 1400
کد 10757

گزارش تصویری بازدید استاندار تهران از یک واحد تولیدی در شهرستان پاکدشت

برنامه بازدید میدانی استاندار تهران با همراهی فرماندار شهرستان پاکدشت ،مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری تهران و دیگر مسئولان از شرکت تولیدی کوشش رادیاتور در بخش شریف آباد شهرستان پاکدشت به منظور رفع موانع تولید و اشتغال در این واحد تولیدی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان پاکدشت صبح روز سه شنبه برنامه بازدید میدانی انوشیروان محسنی بند پی استاندار تهران با همراهی مهدی یوسفی جمارانی فرماندار شهرستان پاکدشت ، طاهری نسب مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری تهران ، علیدادی بخشدار شریف آباد و دیگر مسئولان از شرکت تولیدی کوشش رادیاتور در بخش شریف آباد شهرستان پاکدشت به منظور بررسی مشکلات و رفع موانع تولید و اشتغال در این واحد تولیدی برگزار شد.
 

بر پایه این گزارش استاندار تهران در حاشیه این برنامه و در جمع خبرنگاران  اظهار داشت: یکی از اقدامات ارزنده و اثربخش کشور در بی‌اثر کردن تحریم‌ها رفع موانع، رونق و جهش تولید بود که سرلوحه کار تمام استانداری های کشور قرار دارد.

وی با اشاره به این‌که در سال گذشته بیشترین آمار کاهش نرخ بیکاری در استان تهران صورت گرفت، افزود: در سال ۹۹ تعهد شغلی استان تهران ۹۶ هزار نیرو بود که با ایجاد اشتغال برای ۱۱۹ هزار نفر علاوه بر تعهد اشتغال از تکلیفی که بر عهده داشتیم، اضافه‌تر از تعهد نیز  صورت گرفت که این امر جز با رفع موانع تولید میسر نشد.

محسنی بندپی با اشاره به مهمترین مشکلات صنعتگران و واحدهای صنعتی استان تهران گفت: بسیاری از مشکلات واحدها در حوزه بیمه تامین اجتماعی و مالیات است که با برگزاری تورهای صنعت و برگزاری جلسات ستاد تسهیل این مسائل مرتفع شد.

استاندار تهران ادامه داد: در حال حاضر توسعه شهرک‌های صنعتی به عنوان یک راهبرد واحد مدنظر قرار گرفته است تا زمینه برای فعالیت سرمایه‌گذاران و تداوم پویایی و خلاقیت آنان فراهم شود.

وی اضافه کرد: تمامی دستگاه‌های اجرایی به‌منظور حمایت و پشتیبانی از بنگاه‌های اقتصادی و تولیدی، شرایطی را در راستای رفع مشکلات و و تحقق شعار محوری سال فراهم کرده‌اند تا واحدهای تولیدی در زمینه تامین آب، برق و گاز و توسعه خدمات زیربنایی مشکلی نداشته باشند.

استاندار تهران با اشاره به مشکلات محیط زیستی واحدهای صنعتی بیان کرد: با همکاری و تفاهم سه جانبه استانداری، وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان محیط ‌زیست استان و تهران، پیش‌نویسی در دستور کار دولت قرار گرفت تا با رفع این مهم و تداوم جلسات ستاد تسهیل و رفع موانع و جذب سرمایه‌گذار شدت بخشیدن به رونق کسب و کار فراهم شود.

وی با اشاره به برگزاری تورهای صنعت و جلسات ستاد تسهیل بیان کرد: هدف از اجرای این طرح، آشنایی نزدیک مسوولان استانی و شهرستانی با مسائل و مشکلات صنعتگران در مسیر ارتقا و جهش تولید مستلزم پشتیبانی و حمایت است تا سرمایه‌گذاران و کارگران با انگیزه بیشتری کار خود را ادامه دهند.

 


  
  
  
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 18 خرداد 1400
  • توسط روابط عمومی فرمانداری پاکدشت
  • تعداد بازدید 7