جمعه 28 مرداد 1401
تاریخ : پنجشنبه 6 خرداد 1400
کد 10709

14 مدرسه جدید در پاکدشت به بهره‌برداری می‌رسد

مدیر آموزش و پرورش شهرستان‌ پاکدشت گفت: به همت دولت و همراهی خیران نیک اندیش مدرسه ساز، ۱۴ مدرسه جدید همزمان با آغاز سال تحصیلی در مناطق مختلف شهرستان پاکدشت به بهره‌برداری می‌رسد.
 مدرسه جدید در پاکدشت به بهره‌برداری می‌رسد

  مدیر آموزش و پرورش شهرستان‌ پاکدشت گفت: به همت دولت و همراهی خیران نیک اندیش مدرسه ساز، ۱۴ مدرسه جدید همزمان با آغاز سال تحصیلی در مناطق مختلف شهرستان پاکدشت به بهره‌برداری می‌رسد.

"سیداصغر میرقاسمی" روز پنجشنبه به خبرنگار ایرنا توضیح داد: در حال حاضر ۱۷ طرح آموزشی نیمه تمام در حال ساخت در مناطق مختلف شهرستان وجود دارد که با پیشرفت مناسب این طرح‌ها، ۱۴ مدرسه تا مهر امسال تکمیل و در اختیار آموزش و پرورش قرار می‌گیرد.


وی با اشاره به اینکه برای تکمیل این طرح‌ها به اعتباری بالغ بر ۶۰۰ میلیارد ریال نیاز است، افزود: با تکمیل این ۱۷ پروژه بیش از ۲۰۰ کلاس درس به فضاهای موجود آموزشی پاکدشت اضافه می‌شود که مورد استفاده ۲۰ هزار دانش‌آموز قرار خواهد گرفت.


میرقاسمی با بیان اینکه با تکمیل این پروژه‌ها برای رسیدن به استاندارد کشوری ۴۰ مدرسه دیگر در شهرستان لازم است، افزود: با همت خیران مدرسه‌ساز، بخشی از کمبود بودجه آموزش و پرورش در ساخت فضاهای آموزشی جبران شده تا با تلاش و همدلی، استعدادهای علمی و پژوهشی کشور با رفع مشکلات زیرساختی در بخش آموزش و پرورش، شکوفا شود.


به گفته وی، پاکدشت شهرستان مهاجرپذیری است و افزایش سالانه پنج هزار دانش‌آموز، تراکم کلاس‌های درس را نسبت به میانگین کشوری، ۱۰ درصد افزایش داده است.


مدیر آموزش و پرورش پاکدشت تعداد فضاهای آموزشی را ۳۲۶ آموزشگاه بیان کرد و افزود: از تعداد کل آموزشگاه‌های شهرستان، ۷۶ مدرسه غیر دولتی است.


میرقاسمی گفت: اکثر مدارس پاکدشت با کمک و مشارکت خیران احداث شده و امیدواریم بتوانیم با همکاری و حمایت آنان یک مدرسه برای دختران استثنایی نیز در شهرستان احداث کنیم.


وی با اشاره به برگزاری امتحانات پایه نهم و نهایی دوازدهم به صورت حضوری اظهار داشت: تمامی پروتکل‌های بهداشتی در وضعیت مکانی و نحوه برگزاری امتحانات رعایت می‌شود و به منظور حفظ سلامت دانش‌آموزان و عوامل اجرایی و پیشگیری از سرایت ویروس کرونا، امتحانات زیر نظر کارشناسان شبکه بهداشت برگزار می شود.


بیش از ۸۰ هزار دانش‌آموز در مدارس پاکدشت  تحصیل می کنند.


پاکدشت با ۳۵۰ هزار نفر جمعیت در ۲۵ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع شده است
  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 6 خرداد 1400
  • توسط روابط عمومی فرمانداری پاکدشت
  • تعداد بازدید 17
Aa