جمعه 28 مرداد 1401
تاریخ : چهارشنبه 5 خرداد 1400
کد 10678

اخبار شهرداری فرون آباد

شهردار فرون آباد: افزایش بیش از 11 هزار مترمربعی فضای سبز شهر
شهردار فرون آباد از افزایش بیش از 11 هزار مترمربعی فضای سبز شهر با اجرای بوستان های جدید سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و مسکن مهرامین خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر فرون آباد مهندس کورش میرزایی با بیان اینکه طرح توسعه فضای سبز با هدف افزایش سرانه فضای سبز شهری و ایجاد زیبایی بصری بیش از گذشته در دستور کار قرار گرفته است، افزود: توسعه سرانه فضای سبز، ارتقای روحیه و نشاط و شادابی میان شهروندان، ارتقای زیبایی محیط بصری از مهم‌ترین اهداف اجرای طرح توسعه فضاهای سبز می باشد.
وی با اشاره به اینکه با برنامه ریزی های صورت گرفته و با احداث بوستان سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی به متراژ حدوداً 9هزار مترمربع و بوستان مسکن مهرامین به متراژ 2هزار و پانصد مترمربع سرانه فضای سبز در شهر افزایش یافته است، اضافه کرد: گونه های گیاهی و درختان کاشت شده در این بوستان ها منطبق با شرایط آب و هوایی شهر انتخاب شده است.
وی افزایش سرانه فضای سبز را در گرو مشارکت مردم و صیانت آنها از این فضاهای ارزشمند اعلام کرد و گفت: بدون همراهی شهروندان و مساعدت آنها، آمار و ارقام در این زمینه افزایش نیافته و کیفیت نگهداری را شاهد نخواهیم بود.
وی نقش مهم فضای سبز را در ارتقای زندگی شهروندان یادآور شد و بیان داشت: وجود فضای سبز روشی مناسب برای کاهش و حتی حل بسیاری از مشکلات روحی،‌ روانی و جسمی شهروندان است که در کنار ارتقاء کیفیت منظر شهر، می‌تواند از آلودگی‌ هوا و سایر آلاینده‌های عمومی جلوگیری کند.
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 5 خرداد 1400
  • توسط روابط عمومی فرمانداری پاکدشت
  • تعداد بازدید 13
Aa